DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST %
BITCOIN %
İstanbul
11°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kılıçdaroğlu: Kim terör örgütlerinin yanında durursa, onların ayağına hakimi, savcıyı gönderirse Allah belasını versin
  • Sözcü Ana Haber
  • Gündem
  • Kılıçdaroğlu: Kim terör örgütlerinin yanında durursa, onların ayağına hakimi, savcıyı gönderirse Allah belasını versin

Kılıçdaroğlu: Kim terör örgütlerinin yanında durursa, onların ayağına hakimi, savcıyı gönderirse Allah belasını versin

ABONE OL
5 Mayıs 2023 08:30
Kılıçdaroğlu: Kim terör örgütlerinin yanında durursa, onların ayağına hakimi, savcıyı gönderirse Allah belasını versin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingdeki konuşmasında, hiçbir fark yapmadan 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağının sözünü verdi.

“BORÇ İÇİNDE ÇIRPINAN ÇOK SAYIDA VATANDAŞIMI BİLİYORUM”

Türkiye’nin bir sorunlar yumağı içerisinde olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Her evde hüzün ve örneğin olduğunu, pırıl pırıl gençlerin geleceğini yurt dışında aradığını, çiftçilerin ektikleri ürünün karşılığını alamadıklarını, borç içinde çırpınan fazla sayıda vatandaşımı biliyorum. Ama benim bir sözüm var, kul hakkı yemeyeceğim ve yedirmeyeceğim. Onların neler yaptığını ben fazla iyi biliyorum. 20 yılda 418 milyar doları nasıl iç ettiklerini, mal varlıklarını dışarıya nasıl götürdüklerini biliyorum. Vallahi de billahi de kuruşuna kadar o paraların tamamını getireceğim. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sonuna kadar arayacağım.”

Kılıçdaroğlu, 5 milyon 300 bin gencin ilk kere sandığa gidip rey kullanacağına dikkati çekerek, Türkiye’nin değişiminin, huzuru, demokrasiyi, hakça bölüşmeyi bir siyasal anlayış olarak getirmenin, işsizliği, yoksulluğu bu topraklarda bitirmenin gençlerin elinde olduğunu aktardı.

Kılıçdaroğlu: Kim terör örgütlerinin yanında durursa, onların ayağına hakimi, savcıyı gönderirse Allah belasını versin

“EN RAHAT ELEŞTİRECEĞİNİZ CUMHURBAŞKANI BU KARDEŞİNİZ OLACAK”

Gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için elinden gelen her çabayı göstereceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Bundan emin olmanızı isterim. Sizin hayalleriniz Bay Kemal’in hedefi olacak. Hiç endişe etmeyin, bunların tamamını gerçekleştireceğiz. Gençler, sandığa gideceksiniz ve oyunuzu kullanacaksınız. Şunu istiyorum, siz ne istiyorsunuz, huzur içinde yaşamak istiyorsunuz. Efendim bir tweette annem, babam hemen, ‘Aman ha oğlum, bu tweeti sil, başımız belaya girer…’ Benim size sözüm var, en rahat eleştireceğiniz cumhurbaşkanı bu kardeşiniz olacak. Birileri eleştirilmekten korkuyor. Ya, eleştiri kadar değerli bir şey yoktur. Çünkü bizim eksiğimizi, bizim hatamızı söylüyor. O zaman istişare fazla önemlidir. Bir devlet bir kişinin iki dudağına teslim edilemez. Devlette istişare, adalet ve liyakat şarttır. Çünkü devletin temeli adalettir.”

“ÇİFTÇİYİ TOPRAĞA KÜSTÜRMEYECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu, sınavlarda mülakatı kaldıracağını anımsatarak, diğerlerinin de bunu şimdi söylemeye başladığını belirtti. Ayın 14’üne az kaldığını, 15 Mayıs’ta yeni ve huzurlu bir Türkiye’ye uyanacaklarını anlatım eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: ” Niğde’nin patatesini de çalışkan insanlarını da fazla iyi biliyorum. Allah aşkına patates için Mısır’a gidiyorlar. Ya, senin ne işin mevcut Mısır’da? Sen çiftçiyi toprağa küstürürsen ekmez, ziyan ediyor. Nasıl eksin, nasıl üretsin o zaman? Çözeceğim. Hiçbir çiftçi, müstahsil asla ve asla ziyan etmeyecek. Herkes ne ekeceğini bir yıl önceden bilecek. Formülü şu, dönüm maliyeti belli, artı makul kar, eşittir taban eder olacak. Hiç kimse ziyan etmeyecek. Onun üstünde bir bedelle satıyorsa satsın. Ama ne zaman ki makul karın altına düşerse tamamını devlet olarak biz satın alacağız. Çiftçiyi ziyan ettirmeyeceğiz, çiftçiyi toprağa küstürmeyeceğiz.”

Kılıçdaroğlu: Kim terör örgütlerinin yanında durursa, onların ayağına hakimi, savcıyı gönderirse Allah belasını versin

“KÖY OKULLARINI YENİDEN AÇACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu, köylerin boşaldığını, ancak iktidarın sesinin çıkmadığını belirterek, köylerde çalışan tüm kadınların, çalışanların ve gençlerin sosyal emniyet primini devlet olarak kendilerinin ödeyeceğini kaydetti. Böylece tarlada, bağda, bahçede çalışan, üreten ve alın teri döken her genç ile kadının zamanı gelince emekli olacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, ayrıca kapatılan tüm köy okullarını da yeniden açacaklarını aktardı.

“ÇOCUKLAR KARNI TOK EVE GİDECEK”

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin muallim ataması yapacaklarına dikkati çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu kardeşiniz fakirin, fukaranın, garibanın, alın teri dökenin yanındadır. Bütün çocuklar okula gidecek. Beslenme çantası dediğimiz bir şey olmayacak. Çocuk okulda, arkadaşlarıyla beraber suyunu ve sütünü içecek, yemeğini yiyecek, eğlenecek, karnı tok eve gelecek. Bütün çocuklar aynı yemeği yiyecek, güzel beslenecek. Kendi evlatlarına ehemmiyet vermeyen bir siyasi anlayışı asla kabul etmiyorum. KHK’ları da biliyorum ve çözeceğim. Onun sözünü verdim. Hiç endişe etmeyin. Bakınız, adalet için 450 kilometre yol yürüdüm ve bu ülkede adalet lazım, adalet olmayınca olmuyor. İranlı bilge Sadi, ‘Dünyanın tüm nehirleri adalete susamış bir insanın susuzluğunu gidermeye yetmez’ der. Ya, adalete, kucaklaşmaya susadık. Kucaklaşalım.”

Kılıçdaroğlu: Kim terör örgütlerinin yanında durursa, onların ayağına hakimi, savcıyı gönderirse Allah belasını versin

“AİLE DESTEKLERİ SİGORTASI VERECEĞİZ”

Niğde’nin turizm potansiyelini hayata geçireceklerini, muallim atamalarını yapacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, güvenliklerini sağlayan polislerin de aka sıkıntılarının olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu, polis intiharlarının hangi boyutlara ulaştığını da fazla iyi bildiğini belirterek, şöyle devam etti: “O nedenle 100 bin emniyet görevlisi de alacağız ve onlar normal mesailerini yapacaklar. Onları yük altından çıkaracağız. Bu kadar yük olmaz. Ayrıca aile destekleri sigortası getireceğiz. Söz verdim, bu topraklarda, bu cennet gibi vatanda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, hiçbir yoksul ailenin elektriği, tabii gazı ve suyu asla kesilmeyecek. Aile destekleri sigortasıyla her ailenin asgari en az asgari ücret kadar bir geliri olacak. Bu parayı kadının banka hesabına yatıracağız. Onun fakirliğini sosyal devletten öbür kimse bilmeyecek. Bizim inancımız, ‘Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek’ diyor.”

“KİM TERÖR ÖRGÜTLERİNİN YANINDA DURURSA ALLAH BELASINI VERSİN”

Egemen kuvvet tehdidi karşısında ses çıkarmamayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir beka sorunu olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Açık ve net söyleyeyim, kim terör örgütlerinin yanında durursa, kim onlarla beraber olursa, kim onların ayağına hakimi, savcıyı gönderirse Allah belasını versin. Ya arkadaşlar, terör örgütünün saldırısına uğrayan benim. Bir asker Allah rahmet eylesin şehit oldu. Bu beyler çocuklarına paralı askerlik yaptırırken, ben yoksul fakir çocuğunu nasıl askere gönderiyorsa evladını düzenli askere gönderen birisiyim. İnsan biraz Allah’tan korkar ya. Niye yalan söylüyorsunuz? Bakınız, bir devleti yöneten, egemen güçlerin tehdidi karşısında alnı dik olmalı. Eğer egemen kuvvet tehdidi altındaysanız ve ses çıkarmıyorsanız bu işte Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir beka sorunudur.”

Kul hakkı yemeyeceğini ve yedirmeyeceğini anlatan Kılıçdaroğlu, herkesin kimliğine, inancına, ömür tarzına saygı göstereceklerine işaret etti.

Kılıçdaroğlu: Kim terör örgütlerinin yanında durursa, onların ayağına hakimi, savcıyı gönderirse Allah belasını versin

“SURİYELİLERİ GÖNDERECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu, KPSS’de radde yapan gençlerle buluştuğunu ve özel bir basın toplantısı düzenlediğini aktararak, şöyle konuştu: “KPSS’de matematikte Türkiye ikincisi olanı sözlü sınavda elediler. Bu adaletsizlik değil mi? Birisinin hakkını yemek değil mi? Bunları kaldıracağım. Niğde gençliğine teşekkür ederim. Hiç endişe etmeyin gençler, sizinle beraberiz. Sizin hayalleriniz, bu kardeşinizin hedefi olacak. İki küme benimle uğraşır. Birincisi 5’li çeteler. 5’li çetelerin paralarını getireceğim, memleketi soydular, soğana çevirdiler. Efendim ‘Acaba Bay Kemal’i nasıl cumhurbaşkanı adayı yapmayız?’ Bununla ilgili uğraştılar, didindiler, dosyalarımı araştırdılar. 27,5 yıllık devlet görevimi araştırdılar. Allah’a fazla şükür hiçbir şey bulamadılar. Şimdi nasıl ayağını kaydırırız… Ne sizin gücünüz kafi ne de başkalarının gücü yeter. Allah nasip ederse milletin oylarıyla olacağız. İkincisi, uyuşturucu baronları da uğraşıyor. Uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağım, kökünü. Gencecik evlatlarınızı hiç kimsenin zehirlemesine ruhsat vermeyeceğiz. Suriyeli kardeşlerimizi en geç 2 yıl içinde kendi ülkelerine uğurlayacağız. AK Parti’li kardeşime sesleniyorum, Milliyetçi Hareket Partisine rey veren kardeşlerime sesleniyorum, ‘Suriyeli kardeşlerimizi Suriye’ye göndereceğiz.’ diyen benim. Onları göndereceğiz. Benim evladım, benim çocuğum işsiz, onlar asgari ücretin yarısıyla amel buluyor ve çalışıyor. Milyonlarca evladımız işsiz.”

“BU ÜLKEYE BEREKETİ GETİRECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu, görevinin önce bu ülkenin insanının karnını doyurmak ve amel sahibi yapmak olduğunu vurgulayarak, “Tamam, Suriye’ye gittiği zaman onların güvenliğini sağlayacağız. Onun sözünü verdim. Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ile konuşacağız. Onların yolunu, köprüsünü, okulunu, kreşini Avrupa Birliği fonlarıyla bizim müteahhitlerimiz yapacak. Onun için 2 yıl diyorum. 2 yıl içinde göndereceğiz ve bu ülkeye huzuru getireceğiz. Bu ülkeye bereketi getireceğiz.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: Kim terör örgütlerinin yanında durursa, onların ayağına hakimi, savcıyı gönderirse Allah belasını versin

“YENİ BİR TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDECEĞİZ”

Milletin perişan vaziyette olduğunu ve bu durumu düzelteceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Ayın 14’ünde hep beraber sandığa gideceğiz, değil mi? Nasıl kazanacağız, birleşe birleşe kazanacağız. Kabusu bitireceğiz ve yeni bir Türkiye’yi, güzel bir Türkiye’yi, sulh içinde yaşayan bir Türkiye’yi, kucaklaşan bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Bundan emin olmanızı isterim.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da konuşma yaptığı mitingde Kılıçdaroğlu, milletvekili adaylarını tanıttı.

Kaynak: AA / Abdullah Özkul – Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Allah Niğde Politika Güncel Haberler

Adana escort Ankara escort izmir escort aliağa escort balçova escort bayındır escort bayraklı escort bergama escort beydağ escort bornova escort buca escort çeşme escort çiğli escort dikili escort foça escort gaziemir escort güzelbahçe escort karabağlar escort karaburun escort karşıyaka escort kemalpaşa escort kiraz escort kınık escort konak escort menderes escort menemen escort narlıdere escort ödemiş escort seferihisar escort selçuk escort tire escort torbalı escort urla escort bostanlı escort mavişehir escort alsancak escort üçyol escort bursa escort altınşehir escort gemlik escort görükle escort gürsu escort inegöl escort kestel escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort soğanlı escort yıldırım escort antalya escort akseki escort aksu escort belek escort demre escort döşemealtı escort elmalı escort finike escort gazipaşa escort gündoğmuş escort ibradı escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort manavgat escort muratpaşa escort serik escort alanya escort Eskişehir escort Gaziantep escort İstanbul escort Nişantaşı escort Şerifali escort Maltepe escort Sancaktepe escort Eyüpsultan escort Şişli escort Kayaşehir escort Büyükçekmece escort Beşiktaş escort Mecidiyeköy escort Zeytinburnu escort Sarıyer escort Bayrampaşa escort Fulya escort Beyoğlu escort Başakşehir escort Tuzla escort Beylikdüzü escort Pendik escort Bağcılar escort Ümraniye escort Üsküdar escort Esenyurt escort Küçükçekmece escort Esenler escort Güngören escort Kurtköy escort Bahçelievler escort Sultanbeyli escort Ataşehir escort Kağıthane escort Fatih escort Çekmeköy escort Çatalca escort Bakırköy escort Kadıköy escort Avcılar escort Beykoz escort Kartal escort şirinevler escort Kayseri escort Kocaeli escort Gebze escort İzmit escort Malatya escort Manisa escort Mersin escort Muğla escort Bodrum escort Milas escort Dalaman escort Marmaris escort Fethiye escort Datça escort Samsun escort Atakum escort İlkadım escort Aydın escort Bolu escort Denizli escort Diyarbakır escort Düzce escort Konya escort Kütahya escort Sakarya escort

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

antalya escorthukuk forumDijital Pazarlama Ajansıgaziantep escort bayangaziantep escorthaberankara laptop alım satımevden eve nakliyat fiyatları
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş