DOLAR 32,2380 0.17%
EURO 34,8685 0.06%
ALTIN 2.423,520,58
BIST %
BITCOIN 2167608-2,98%
İstanbul
18°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti
  • Sözcü Ana Haber
  • Gündem
  • Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti

ABONE OL
29 Mayıs 2023 12:00
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu geride kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı seçimleri kazandı. Sonuçların belli olmasının ardından Ankara’ya geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye’de balkon konuşması yaptı.

“1 MİLYON KİŞİNİN DÖNÜŞÜNÜ TEMİN EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacıların ülkelerine güvenli geri dönüşünü sağlamaya devam edeceklerini söyledi. Erdoğan, “Vatandaşlarımızın talebi olan sığınmacıların gönüllü geri dönüşlerini bu politikanın parçası olarak değerlendiriyoruz. Vatandaşlarımızın bu konudaki beklentilerini karşılamak görevimiz. Suriye topraklarındaki güvenli bölgelere 600 bine yakın kişinin gönüllü olarak geri dönmesini sağladık. Katar’la işbirliği yaptık. Yeni iskan projesiyle birkaç yıl içinde 1 milyon kişinin dönüşünü temin edeceğiz.” dedi.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Bu ulus sevilmez mi, biz severiz, Kandil’dekiler sevmez, onların uzantıları sevmez, fakat biz severiz. Şu andaki tablo sevgililerin tablosu. Resmi rakam 320 bin şahıs şu anda burada. Yolları söylemiyorum, havalimanından buraya kadar yollar maşallah tıklım tıklımdı. Sizler Cumhur İttifakı’nı mahcup etmediniz, Cumhur İttifakı’nı bu yolda yalnız koymadınız, bu yolda gece gündüz demeden beraber yürüdük ve sizler bu görevi gene bizlere verdiniz. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı beraber inşa ve ihyaya devam ediyoruz.

“MİLLETİMİZ 5 YILLIĞINA DAHA GÖREVİ BİZLERE TEVDİ ETTİ”

Aziz milletim. Ekranları başında bizleri izleyen değerli vatandaşlarım. Sevgili Ankaralılar. Değerli dava ve yol arkadaşlarım, sizleri en kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu hamdolsun kayda paha herhangi sıkıntı, örneğin yaşanmadan tamamlanmıştır. Seçimin gayrı resmi sonuçlarına göre milletimiz Cumhurbaşkanlığı görevini 5 yıllığına daha bizlere tevdi etmiştir. Ülkeyi yönetme sorumluluğuna bizleri yine layık gören milletimin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti

“MİLLETİMİZ KARARINI TÜRKİYE YÜZYILI’NDAN YANA KULLANDI”

Gerek 14 Mayıs’ta gerek 28 Mayıs’ta tercihini hangi partiden, hangi adaydan yana kullanmış olursa olsun yurt içinde ve yurt dışında sandık başına giderek iradesine sahip çıkan demokrasimizin gücünü ispatlayan her vatandaşıma teşekkür ediyorum. Bu süreçte seçimin en sağlıklı şekilde yürümesi için vazife yapan kamu personelini, parti temsilcilerini, sandık görevlileri, müşahit, emniyet mensupları ve öbür herkesi tebrik ediyorum. Çok partili siyasi hayatımızın en önemli seçimlerinden birinde milletimiz kararını Türkiye Yüzyılı’ndan yana kullanmıştır.

“KAZANAN TÜRKİYE’DİR”

Seçimin ilk turunda milletimiz TBMM üyelerinin çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na vererek yasamadaki tercihini zaten ortaya koymuştur. Bugün yapılan ikinci devir seçimiyle milletimizin Cumhurbaşkanlığındaki, yani yürütmedeki tercihi de kesinleşmiştir. Milletimizin iradesi olan bu sonucun başımızın üstünde yeri vardır. Fakat kazanan sadece biz değiliz; kazanan Türkiye’dir. Kazanan tüm kesimleriyle milletimizin ta kendisidir. Kazanan demokrasimizdir. Hatırlarsanız biz her fırsatta kazandığımızda ülkemizde kimse kaybetmeyecek demiştik.

“KİMSEYE KIRGIN, KÜSKÜN, ÖFKELİ DEĞİLİZ”

Yine aynı şekilde biz kazandığımızda biricik kaybeden ülkemizle ilgili pasaklı senaryoların sahipleriyle onların aparatları olan terör örgütleri ve tefeciler olacak demiştik. Şimdi burada aynı sözü bir kere daha veriyoruz; bugün kimse kaybetmemiştir. 85 milyonun tamamı kazanmıştır. Milletimizin bize verdiği sorumluluğun gereği olarak kimseye kırgın, küskün, kızgın, öfkeli değiliz. Artık seçim dönemine dair tüm tartışmaları ve çekişmeleri bir kenara bırakarak milli hedeflerimiz, milli hayallerimiz etrafında birleşme, bütünleşme vaktidir. Biz bu çağrıyı söz olsun diye değil tüm kalbimizle yapıyoruz. Biz biliyoruz ki Türkiye’nin gücü 85 milyonun hep beraber olmasından kaynaklanıyor. Buradan ben hesap uzmanı değilim. Ama hesap uzmanının hesabında galiba bir yanlışlık var.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti

“KİRALIK VEKİLLER VAR”

2018’de CHP vekil sayısı 146’ydı. Hesap yapıyoruz ya. 2023’te vekil sayısı 169. Gördüğünüz gibi bir artış var. Fakat burada kiralık vekiller var. 40 tane kiralık vekil. Yüzde 1 rey meydan partilere ne yaptı, 40 tane kiralık vekil verdi. Sayı nereye düştü? 129’a. 146’dan 129’a hangisi büyük? Herhâlde 129 büyüktür diyemezsiniz. Bu milletvekilleri sayısını düşürene herhalde haydi diyemezsiniz. Şimdi Kandil’dekilerle onları arkaya alıp video çekimi diyebilirsiniz fakat bu ulus yutmuyor. 17 vekil düşmüş durumda.

“SELO’YU İSTEDİĞİN GİBİ DIŞARI ÇIKARAMAZSIN”

Ne diyordu? ‘Eğer Selo’yu dışarı çıkarmak istiyorsanız, oyu bana vereceksiniz’ diyordu. Benim sevgili milletim ne dedi? Çünkü milletim benim iyi biliyor. Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne sebep olan bu terörist Selo’dur. Adaletin, adalet ve hukukun egemen olduğu Türkiye’de sen 51 Kürt kardeşimizi ölümüne sebep olan Selo’yu istediğin gibi dışarı çıkaramazsın. Hele hele bizim iktidarımızda böyle bir şeyin gerçekleşmesi olası değildir.

“BİZİM İKTİDARIMIZDA ADALET MÜLKÜN ESASIDIR”

Zira bizim iktidarımızda adalet mülkün esasıdır, bu değiştirilemez. Rahmetli Menderes’in ‘Yeter söz milletindir’ diyerek yeni bir dönemin kapılarını açtığı 1950’den beri yaşadığımız tüm badirelerin gerisinde hep Türkiye’nin bu gücünün zayıflatılması vardır. Darbeler bunun için yapılmıştır, muhtıralar bunun için verilmiş, koalisyonlar bunun için kurulmuş, bunun için yıkılmıştır.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti

“DEMOKRASİNİN EN ÜST SEVİYEYE ULAŞMA GÜNÜ”

Sahip olduğumuz muazzam ekonomik potansiyelin hayata geçmesi hep bunun için engellenmiştir. Ülkemizin doğusundaki, güneyindeki, kuzeyindeki, batısındaki kuvvet ve tesir alanlarının üzeri hep bunun için örtülmüştür. Üzerimize giydirilen ve bize dar gelen deli gömlekleri içinde bunu yıllarca boğanların korkusu bugün müjdesini verdiğimiz Türkiye Yüzyılı’nın bir gün geleceğidir. Bugün işte o gündür. Bugün rahmetli Menderes’in uğruna canını verdiği demokrasi ve kalkınma hamlelerimizin en üst seviyeye ulaşma günüdür. Rahmetli Özal’ın son nefesine kadar peşinde koştuğu aka Türkiye hayalinin başlama günüdür. Rahmetli Erbakan’dan, rahmetli Türkeş’e mücadelelerin gayesine ulaşma günüdür. 21 yıldır ülkemize kazandırdığımız eserlerin, milletimize yaptığımız hizmetlerin üzerine Türkiye Yüzyılı’nın müjdesini verme günüdür. Bunu sizlerle yaptık.

“ERDOĞAN’I YIKMAK İÇİN KAPAK ATANLAR DA KAYBETTİLER”

Bugün hem kendi vatandaşlarımızın hem de kendi geleceklerini bizimle beraber gören dost ve kardeşlerimizin zafer ve şükür dualarının arşa ulaştığı gündür. İşte sandıklar kapandı telefon zincirleri akmaya başladı. Körfez’den İngiltere’ye ve Rusya’ya kadar, hepsi tebriklerini bildirdiler, yarın da gene bu tebriklerin devam edeceğini görüyoruz. Son 10 yıldır önüne kurulan tüm tuzaklar, üzerinde oynanan oyunlar sırtına saplanan hançerler, ayağına takılan tüm çelmeler işte bugünü engellemek içindir. Alman, Fransız, İngiliz dergileri Erdoğan’ı yıkmak için kapaklar atmadılar mı? Bu kapakları yazmadılar mı? İşte onlar da kaybettiler.

“KİMLERİN KİMLERLE BERABER OLDUĞUNU GÖRDÜNÜZ”

Aylardır karşımızda kurulan ittifakları gördünüz. Kimlerin kimlerle beraber olduğunu gördünüz. Terör örgütlerinden sapkın akımlara karşımıza dikildiklerini gördünüz. Buna rağmen ne oldu? Hamdolsun başaramadılar. İnşallah bunda sonra da başaramayacaklar. Bu ulus mayasının ne kadar sağlam, basiretinin, ferasetinin ne kadar güçlü olduğunu yaşadığı her badirede yine tekrar ispatlamıştır.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti

“ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ SORUN YOKTUR”

Bundan dolayıdır ki, Türk milletinin asla zafiyetini yakalama, bulma gibi gayretin içerisine girenler gene kaybedeceklerdir. Sadece şu son seçimler boyunca tanık olduklarımız bile milletimizin şu onurlu duruşunu göstermiştir. Milletimizle aramızdaki muhabbet köprüsü böylesine güçlü olduğu müddetçe üstesinden gelemeyeceğimiz mücadele, çözemeyeceğimiz örneğin yoktur.

“TÜM ENERJİMİZİ ESER ÜRETMEYE TAHSİS EDECEĞİZ”

Şimdi Rabbime beni böyle bir milletin evladı olarak dünyaya getirdiği için hamt ediyorum. Aziz milletim, değerli kardeşlerim seçimler bittiğine göre artık tüm vaktimizi ve enerjimizi çalışmaya, yapıt üretmeye, hizmet vermeye tamamıyla tahsis edeceğiz. Asrın felaketi 6 Şubat depremlerinin yaralarını sarmak, yıkılan şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmak, insanlarımızı hayata bağlamak önceliklerimizin en başında yer almayı sürdürecektir.

“ENFLASYON ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERİN EN ACİL KONU BAŞLIĞI”

Sadece kalbimiz değil elimizde hep deprem bölgesinin üzerinde olmaya devam edecektir. Enflasyonun yol açtığı eder artışları sıkıntılarını gidermek, refah kaybını gidermek önümüzdeki günlerin en acil konu başlığıdır. Bunları başbakanlığım döneminde faizi 4.6’ya, enflasyonu 6.2’ye indirerek ispatlayan biz değil miydik? Biz bu işi yaşadık, yaptık fakat bunları böyle bir derdi mevcut mı? Bunlarla söz ola beri gele. Yaparsak gene biz yaparız. Evet şu anda ürem 8,5’a indirildi ve enflasyonda inecek. Onlar bizimle yarışamaz. Onlar IMF’nin kapısında nöbet tutarlar. Bizler Davos’tan kopuşumuzu nasıl başlatmıştık biliyor musunuz?

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti

“ONLAR SANA DELİKLİ KURUŞ VERMEZ”

Ve Davos’ta şu anda Babacan yanımdaydı o zaman. Ve Davos’ta IMF başkanı ile görüşüyoruz. O zaman bizim 23,5 milyar dolar IMF’ye borcumuz var. Başkana dedim ki, ‘Sen taksitlerini alıyor musun, dolayısıyla Türkiye’nin siyasi kaderine sen müdahale edemezsin. Türkiye’nin başbakanı benim, sen sadece taksitlerini alacaksın’. 2013’te son taksidi ödedik, ondan sonra IMF ile ilişkimiz bitti. Bu CHP ne diyordu hala IMF’den borç almanız lazım. O sizin işinizdir bizim değil. O gün bugün 10 yıl geçti. Biz IMF’den borç almadık. O zaman da Merkez Bankası 27,5 milyar dolar döviz rezerviydi. Bunlar İngiltere’ye gidip 3 milyar dolar getirecekmiş. Onlar sana delikli kuruş vermez, tefeci kime nakit vereceğini fazla iyi bilir. Tefeciden nakit isteyenin akıbeti sandıklarda ortaya çıktı.

“YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”

Biz şimdi yolumuza emin adımlarla yürüyoruz. Güven ve istikrar, bu iki kavram fazla önemli. Siyasette arkadaşlarımla hep bunu konuştum. GÜçlü bir iktisat yönetimini bu iki kavramın üzerine kuracağız. Bir finans yönetimi, yatırım ve istihdam odaklı bir üretim ekonomisi tasarlıyoruz. Sanayi, enerji her alanda giderek artan üretim gücümüzün sağladığı imkanlar herkesi şaşırtacak yeni bir ekonomik atılımın lokomotifi haline getireceğiz.

“GABAR’DA PETROL ÇALIŞARAK ÇIKTI”

1 ay süreyle ücretsiz olarak doğalgazı vatandaşlarımıza verdik mi? 1 yıl boyunca da 25 metre küp doğalgazı biz Cumhurbaşkanlığının hediyesi olarak vatandaşlarımıza verme kararını açıkladık mı? Şimdi Gabar’da petrol çıktı. Yatarak çıkmadı. Çalışarak çıktı. Daha önce orada Bay Bay Kemal’in dirsek temasında olduğu teröristlerin oralarda beton dökmeleri sebebiyle petrol çıkartamıyorduk. Ama şimdi çıkardık. Bununla beraber küresel gelişmelerin bozduğu dengeler yeniden kuruluyor.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti

“TERÖRLE MÜCADELEYİ ARTIRACAĞIZ”

Güneyimizdeki emniyet tehditleri, terörle mücadeleyi artıracağız. Siyasi ve diplomatik kanalları daha etkin işleteceğiz. Kısaca fazla yönlü çalışmalarla sınırlarımızdan bunları da uzak tutmaya devam edeceğiz. Bay Bay Kemal’in ortakları ne diyordu? Biz güneyimizdeki terör örgütleriyle beraber olacağız. Bununla kalmadılar, oralardaki petrol kaynaklarını bu teröristlerle paylaşmanın adımlarını attılar. İşte Kamışlı bunlardan bir tanesidir. Koalisyon güçleriyle ortak yönettiler.

“ENERJİ YATIRIMLARINI KÜRESEL DÜZEYE TAŞIYACAĞIZ”

Eğitim, sağlık, ulaşım, enerji, sanayi, tarım, turizm, spora kadar ülkemize asırlık kazanımlar sağladığımız alanlarda çıtayı daha yukarıya taşıyacak yatırımlarla yolumuza devam edeceğiz. Ülkenin şartlarına ve gençlerimizin beklentilerine karşılık gelecek uygulamaları genişleterek sürdüreceğiz. Sağlıkta dünyanın örnek aldığı altyapımızı ve sigorta sistemimizi daha ileriye taşıyacağız. Şehir hastanelerimizi artıracağız. Kalkınmanın temel altyapısı olan ulaştırma ve enerjide yatırımları küresel düzeye taşıyarak Türkiye’nin konumunu daha da güçlendireceğiz. Sayın Putin’in Türkiye’nin yani Trakya’nın bölge olması konusunu tebrik mesajında yine etti. Onlarla bu adımı atacağız. Trakya bir merkez olacak.

“SAVUNMA SANAYİMİZİN MARKA DEĞERİNİ ARTIRACAĞIZ”

Sanayimizi bilhassa savunma sanayimizin marka değerini artıracağız. Bizi dünya gıda sektörünün en önemli aktörlerinden biri haline getiren ziraat ve hayvancılıkta müstahsil gelirlerini artıran bir sistemi hayata geçireceğiz. Hizmetlerde, turizmde yakaladığımız ivmeyi sürdüreceğiz. Sosyal yardım ve d estek sistemimizi milletimizin biricik ferdinin kendisini sahipsizlik hissetmeyeceği seviyeye getirene kadar geliştireceğiz.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası balkon konuşması yaptı! Sığınmacı mesajı dikkat çekti

“SİZLERE GÜVENİYORUM”

Kısacası önümüzdeki dönemin her anını Türkiye Yüzyılı’na yakışır yapıt ve hizmetlerle değerlendireceğiz. Yarın İstanbul’un fethi bir çağı açıp yeni bir çağı kapatmıştı. Yarın bu fetih İstanbulumuzda kutlanacak. Mübarek komutan, mübarek asker. İnşallah sizleri karşımda bu ecdadın torunları olarak görüyorum. Sizlerle iftihar ediyorum. Sizlere inanıyorum. Sizlere güveniyorum. İnşallah bu seçimleri giriş kapısı olarak gördüğümüz Türkiye Yüzyılı da tarihe böyle dönüm noktası olarak geçecektir.

“BÜYÜK TÜRKİYE ZAFERİMİZ HAYIRLI OLSUN”

Emanete sahip çıktığınız için sizlere en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Kelimelere sığmayan sevginiz, coşkunuz, vefanız, kadirşinaslığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizlere bu toprakları yurt yapmak, yurt olarak tutmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. 15 Temmuz gecesi şu gazi mekanın önünde istiklal ve istikballeri için gözlerini kırpmadan ölüme yürüyen şehitlerimizi kemal-i edeple anıyorum. Şehitlerimizin elden ele ulaştırdığı kutlu sancağı yere düşmeyeceğini gösterdiniz. Rabbim hepinizden razı olsun. Türkiye Yüzyılı kutlu olsun. Büyük Türkiye zaferimiz hayırlı olsun.”

Sizce Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeli mi?

— Haberler.com (@Haberler) May 28, 2023 Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

Mesut Şahin Mesut Şahin mesut.sahin@haberler.com Haberler.com – Politika

Politika Güncel Haberler Son Dakika

Adana escort Ankara escort izmir escort aliağa escort balçova escort bayındır escort bayraklı escort bergama escort beydağ escort bornova escort buca escort çeşme escort çiğli escort dikili escort foça escort gaziemir escort güzelbahçe escort karabağlar escort karaburun escort karşıyaka escort kemalpaşa escort kiraz escort kınık escort konak escort menderes escort menemen escort narlıdere escort ödemiş escort seferihisar escort selçuk escort tire escort torbalı escort urla escort bostanlı escort mavişehir escort alsancak escort üçyol escort bursa escort altınşehir escort gemlik escort görükle escort gürsu escort inegöl escort kestel escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort soğanlı escort yıldırım escort antalya escort akseki escort aksu escort belek escort demre escort döşemealtı escort elmalı escort finike escort gazipaşa escort gündoğmuş escort ibradı escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort manavgat escort muratpaşa escort serik escort alanya escort Eskişehir escort Gaziantep escort İstanbul escort Nişantaşı escort Şerifali escort Maltepe escort Sancaktepe escort Eyüpsultan escort Şişli escort Kayaşehir escort Büyükçekmece escort Beşiktaş escort Mecidiyeköy escort Zeytinburnu escort Sarıyer escort Bayrampaşa escort Fulya escort Beyoğlu escort Başakşehir escort Tuzla escort Beylikdüzü escort Pendik escort Bağcılar escort Ümraniye escort Üsküdar escort Esenyurt escort Küçükçekmece escort Esenler escort Güngören escort Kurtköy escort Bahçelievler escort Sultanbeyli escort Ataşehir escort Kağıthane escort Fatih escort Çekmeköy escort Çatalca escort Bakırköy escort Kadıköy escort Avcılar escort Beykoz escort Kartal escort şirinevler escort Kayseri escort Kocaeli escort Gebze escort İzmit escort Malatya escort Manisa escort Mersin escort Muğla escort Bodrum escort Milas escort Dalaman escort Marmaris escort Fethiye escort Datça escort Samsun escort Atakum escort İlkadım escort Aydın escort Bolu escort Denizli escort Diyarbakır escort Düzce escort Konya escort Kütahya escort Sakarya escort

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

antalya escorthukuk forumDijital Pazarlama Ajansıgaziantep escort bayangaziantep escortkişisel bloghaberevden eve nakliyat fiyatlarıdeneme bonusu veren siteler 2023escort bayanwebmaster forum
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş